Zadzwoń do nas! 71 346 30 70

Rynek wynajmu mieszkań w Polsce – jesień 2020

data wpisu 19.10.2020

Pandemia COVID-19 odciska znaczne piętno na rynku nieruchomości. Wynajem mieszkań w największych miastach stanął przed dużym wyzwaniem, szczególnie z powodu zdalnego nauczania na uczelniach. Jak wyglądała sytuacja na rynku wynajmu w miesiącach sierpień-wrzesień? Zapytaliśmy o to przedstawicieli współpracujących z nami agencji nieruchomości. Ich analizę koniunktury – w porównaniu do zeszłego roku – prezentujemy poniżej.

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami – dlaczego jest tak ważne?

data wpisu 09.04.2020

Pojawienie się pandemii COVID-19 w Polsce i stopniowe jej rozprzestrzenianie spowodowało ogromne zmiany w życiu codziennym. Współpraca z profesjonalną i doświadczoną agencją pośrednictwa to niezależnie od okoliczności dobry wybór, a w czasie pandemii staje się dla osób zainteresowanych najmem, wynajmem, kupnem czy sprzedażą nieruchomości wyborem obowiązkowym. Dlaczego? Podpowiadamy.

Doradzamy klientom: jak wykończyć mieszkanie, by nie stracić?

data wpisu 11.10.2019

Ile powinno kosztować wykończenie nieruchomości? Na co warto uważać? Czy warto skorzystać z oferty wykończenia wnętrz pod klucz? Zapraszamy do lektury!

Czy warto kierować się modą?

data wpisu 22.01.2019

Na przykładzie dzielnicy Krzyki zastanawiamy się, czy popularność lokalizacji powinna być istotną wskazówką przy poszukiwaniu idealnego domu lub mieszkania.

Waterfront – o co ten szum? Wstępna analiza zjawiska w oparciu o charakterystykę rynku wrocławskiego

data wpisu 24.10.2017

Polscy deweloperzy otwierają się na rzeki i coraz chętniej budują na nabrzeżach, opierając na walorach lokalizacji narrację promocji nowych inwestycji. Waterfrot natomiast stanowi jedno z najważniejszych pojęć współczesnej, globalnej urbanistyki. Zastanówmy się, o co ten szum.

Estetyczne i komfortowe – czyli czego naprawdę oczekują klienci

data wpisu 08.05.2017

Komfortowe i piękne – takie powinno być idealne mieszkanie według klientów biur nieruchomości. Te pozornie oczywiste przymiotniki kryją w sobie ogrom nie zawsze przez klientów uświadomionych oczekiwań. Zadaniem mądrego agenta jest pomoc w zdefiniowaniu potrzeb i znalezienie naprawdę idealnej oferty. Zapraszamy do lektury felietonu naszego eksperta!

Pokolenie Z czyli kilka słów o tym, jak młodzi mogą zmienić rynek nieruchomości

data wpisu 20.02.2017

Procesy demograficzne w olbrzymim stopniu determinują zmianę na rynku nieruchomości. Obecnie w dorosłość wkraczają przedstawiciele nowego pokolenia Z. Warto się zastanowić, jak ich postawy, wartości i siła nabywcza ukształtują przyszły rynek. Zapraszamy do lektury!

Jak zarabiać na nieruchomościach

data wpisu 27.04.2016

Polecamy poradnik współautorstwa naszego eksperta, Marka Wasielewskiego, opublikowany w Gazecie Wyborczej.

W poszukiwaniu nowych pomysłów na przedsięwzięcia deweloperskie

data wpisu 11.03.2016

Rynek pierwotny mieszkań i domów ma się wciąż dobrze, ale deweloperzy patrzą w przyszłość. Jakie pomysły warto rozwijać, aby zapewnić stabilność deweloperskich zysków? Zapraszamy do lektury!

Nasi eksperci o boomie na rynku nieruchomości na łamach „Gazety Wyborczej”

data wpisu 25.11.2015

Jaka jest sytuacja na rynku nieruchomości? Co buduje się we Wrocławiu? W jakiej kondycji jest rynek wtórny? Jak kształtują się trendy w zakresie najmu mieszkań? Jakie grunty są najczęściej poszukiwane? Na te i inne pytania odpowiadają nasi eksperci.

Apartamenty inwestycyjne w systemie condohotelowym – czy warto?

data wpisu 01.10.2015

Nasz ekspert przedstawia blaski i cienie zakupu apartamentów inwestycyjnych z gwarantowaną stopą zwrotu! Zapraszamy do lektury.

Mieszkać na wsi czy w mieście?

data wpisu 09.09.2015

…oto jest pytanie. A odpowiedź na nie tylko z pozoru wydaje się prosta. Jeśli lubimy mieć wszędzie blisko, korzystamy z komunikacji miejskiej, a po pracy czy zajęciach chcemy wyjść do kina lub teatru – wybierzemy miasto. Jeśli męczy nas hałas metropolii, marzy się nam cisza, spokój i domek z ogródkiem – będziemy rozważać kierunki poza miastem. Zakup nieruchomości to zwykle zakup na lata i warto rozważyć wszystkie zalety i wady każdej z opcji, mając na uwadze również dłuższą perspektywę czasową.