Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami – dlaczego jest tak ważne?

09.04.2020
21:34

Pojawienie się pandemii COVID-19 w Polsce i stopniowe jej rozprzestrzenianie spowodowało ogromne zmiany w życiu codziennym. Wprowadzony przez rząd stan epidemii wymusił zastosowanie wzmożonych środków bezpieczeństwa. Minimalizacja kontaktów bezpośrednich, ograniczenie działalności urzędów, sądów i kancelarii notarialnych – to tylko niektóre z nich. Współpraca z profesjonalną i doświadczoną agencją pośrednictwa to niezależnie od okoliczności dobry wybór, a w czasie pandemii staje się dla osób zainteresowanych najmem, wynajmem, kupnem czy sprzedażą nieruchomości wyborem obowiązkowym. Dlaczego? Podpowiadamy.

Bezpieczeństwo to podstawa

Dobre biura nieruchomości błyskawicznie dostosowały swoje działania do wymogów organizacyjnych, oferując szereg rozwiązań związanych z organizacją pracy i przenosząc znaczną część działań do sieci. Dzięki temu klienci nie muszą obawiać się o swój komfort, a przede wszystkim – bezpieczeństwo. Zdecydowaną większość procedur związanych z zakupem czy sprzedażą nieruchomości można przeprowadzić zdalnie. W aktualnej sytuacji, kiedy zmuszeni jesteśmy przestrzegać rygorystycznych zaleceń, możliwość skorzystania z usługi pośrednictwa dopasowanej do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji jest bezcenna. Doświadczony pośrednik sprawnie i przystępnie przeprowadzi nas przez wszystkie etapy transakcji, także zdalnie, i okaże się niezastąpionym wsparciem.

Pośrednictwo szyte na miarę

Profesjonaliści tej branży wiedzą, gdzie warto szukać korzystnych ofert oraz jak tworzyć, publikować i promować ogłoszenia w internecie, by zostały szybko zauważone i wyróżniły się spośród innych. Dostęp do dodatkowych baz danych takich jak: systemy mls, bazy ogłoszeń z rynku pierwotnego czy wreszcie współpraca z innymi biurami i serwisami pozwalają na przedstawienie klientom szerszej oferty, niż jest ona dostępna na  poszczególnych stronach internetowych, prezentujących ogłoszenia.

Kompleksowa usługa pośrednictwa obejmuje także m.in. sprawdzenie stanu prawnego lokalu, sporządzenie odpowiednich dokumentów i negocjację cen. Stała obserwacja rynku, zwłaszcza w dynamicznie zmieniających się okolicznościach, pozwala dobrym agentom dzielić się wiedzą i tym samym zapewnić klientom – szczególnie ważny w chwili obecnej – komfort psychiczny.

Materiał opracowany we współpracy z portalem GetHome.

JOT-BE NIERUCHOMOŚCI sp. z o.o.
to  agencja nieruchomości we Wrocławiu.
Jesteśmy dla Was od 40 lat!
Piłsudskiego 8a,
50-049 Wrocław
NIP: 8971615381
REGON: 932095140
Poniedziałek-piątek
9:00 - 17:00
JOT-BE Nieruchomości 2023
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram