O Nas

Biuro nieruchomości Jot-Be we Wrocławiu istnieje od 1982 roku. W ciągu  40 lat działalności na rynku zdobyliśmy ogromne doświadczenie w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami na terenie stolicy Dolnego Śląska i najbliższego sąsiedztwa. Tysiące zadowolonych Klientów są naszym powodem do dumy oraz chęci ciągłego doskonalenia.
Koncentrujemy się na najwyższej jakości i poziomie obsługi Klientów w zakresie:
- pośrednictwa w sprzedaży mieszkań, domów i działek,
- pośrednictwa w kupnie mieszkań, domów i działek,
- pośrednictwa w najmie i wynajmie mieszkań i domów,
- pośrednictwa w kupnie, sprzedaży, najmie i wynajmie nieruchomości komercyjnych,
- kompleksowej obsłudze projektów deweloperskich.

Grupa Kapitałowa

Jot-Be Nieruchomości stanowi jedną z dwóch spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej zmieniającej od lat wrocławski rynek nieruchomości. Uzupełnienie wachlarza oferowanym usług stanowi spółka Jot-Be Wnętrza, zapewniająca kompleksowe realizacje w zakresie projektowania i aranżacji wnętrz.
ZAUFANIE I DOŚWIADCZENIE

Historia agencji

Biuro nieruchomości Jot-Be zostało założone przez mec. Janinę Bułaj 1 września 1982 r. Byliśmy pierwszą agencją nieruchomości we Wrocławiu i jedną z pierwszych w Polsce.

Początkowo nazwa firmy brzmiała: Specjalistyczne Biuro Usługowe w Kupnie i Sprzedaży Nieruchomości. Siedziba mieściła się w wynajmowanych mieszkaniach w południowej części miasta. Rynek wolnego obrotu nieruchomościami praktycznie nie istniał. Nie było procedur ani kryteriów, brakowało wzorców do naśladowania. Nabycie mieszkania własnościowego wiązało się z oczekiwaniem w wieloletniej kolejce w spółdzielni. Wartość nieruchomości znacznie podnosił telefon – luksus, na który oczekiwało się latami. Istniał też zakaz nabywania więcej niż jednej nieruchomości mieszkalnej, a za naruszenie tego zakazu ponosiło się konsekwencje prawne.

Wszelkie umowy pomiędzy spółdzielniami a skojarzonymi przez biuro Klientami, sporządzano w siedzibie firmy, gdyż dopiero w 1992 roku wprowadzono wymóg sporządzania takich aktów w formie aktu notarialnego. Umowy te przechowujemy do dziś.
więcej

Tworzymy wrocławski rynek nieruchomości

Biuro nieruchomości Jot-Be już w 1989 roku opracowuje przejrzysty cennik usług, co stanowi nowum na rynku. Nieustannie rozwijamy zespół i przykładamy dużą wagę do jakości i wyglądu naszych ogłoszeń, publikując je w coraz większej liczbie tytułów prasowych. W 1994 roku powstaje Dolnośląskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, które już wkrótce rozwinie się w jedną z najprężniej działających organizacji zawodowych. Mec. Janina Bułaj jest jednym z czterech założycieli Stowarzyszenia.

Kolejne lata to czas intensywnego rozwoju naszego biura. W 1993 roku powstaje dział nieruchomości komercyjnych, a trzy lata później – projektów deweloperskich. Do oferty sprzedaży Jot-Be trafia 100 mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Przyjaźni we Wrocławiu. W 1998 roku wkraczamy do sieci i umacniamy swoją pozycję na rynku dzięki wymianie ofert z czterema innymi wrocławskimi biurami nieruchomości. To również przełomowy czas dla całej branży – podpisana zostaje Ustawa
o Gospodarce Nieruchomościami, dzięki której zawód pośrednika zyskuje ramy prawne. Mecenas Janina Bułaj jako przewodnicząca Komisji Prawnej Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości współtworzy ustawę i aktywnie promuje ideę licencjonowania pośredników.

Nowe millenium, nowe wyzwania

W XXI wiek wkraczamy mając już własne, nowe biuro przy ul. Piłsudskiego 8A. Dynamiczny rozwój otwiera drzwi do kolejnych wyzwań. Pierwszym staje się komercjalizacja Parku Biznesu przy ul. Strzegomskiej, a drugim – sprzedaż domów z oferty Grupy ATM w ramach inwestycji Dwa Światy oraz Osiedle Filmowe. Współpraca między Jot-Be Nieruchomości a Grupą ATM trwa do dziś.

W 2005 roku, po 23 latach kierowania firmą mec. Janina Bułaj przekazuje stanowisko Prezesa Zarządu Jackowi Wróblewskiemu, który pełni swoje obowiązki do końca 2011 r. Od stycznia 2012 roku kierownictwo firmy obejmuje Zarząd dwuosobowy. Na stanowisko Prezesa Zarządu powołany zostaje Klaudiusz Pomykała, a na stanowisko Wiceprezesa - Michał Michałowicz. Zarząd w tym składzie funkcjonuje do końca 2012 roku.

W tym czasie rozpoczyna się kluczowa współpraca z deweloperem Verona Building w zakresie obsługi trzech prestiżowych inwestycji: Rondo Verona, Concerto Verona, Corte Verona. Łącznie pośredniczymy w sprzedaży 720 mieszkań i apartamentów we Wrocławiu.

Na kanwie dotychczasowych sukcesów i rozwoju firmy, Jot-Be Nieruchomości uzyskuje certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2000.

Dynamiczny wzrost na rynku nieruchomości

Biuro nieruchomości Jot-Be staje się coraz bardziej rozpoznawalne wśród największych graczy rynkowych. Podejmujemy współprace m.in. z ING Real Estate, Toya Golf, Probuild czy Apartamentami Czarna Góra. Cały czas udoskonalamy swoje umiejętności, procesy biurowe i poszerzamy wiedzę, co szybko przynosi owoce: w 2009 roku otrzymujemy kolejny certyfikat - ISO 9001:2008, a w 2011 odbieramy nagrodę „Mieszkaniowa Marka Roku”.

W styczniu 2013 roku stanowisko Prezesa Zarządu JOT-BE Nieruchomości obejmuje Marek Wasielewski. To początek reorganizacji spółki i wprowadzenia nowych zasad funkcjonowania. W efekcie otwarcia na rynek inwestycyjny, w 2016 roku powołana do życia zostaje spółka Jot-Be Inwestycje, której zadaniem będzie realizacja projektów deweloperskich na zasadach inwestorstwa zastępczego. W 2019 roku do rodziny Jot-Be dołącza Jot-Be Wnętrza zajmujące się wykończeniem wnętrz pod klucz.

Lata 2020-2021 obfitują w ważne dla nas wydarzenia. Nasza siedziba przechodzi remont, stając się jeszcze bardziej przyjazną dla klientów. Jot-Be Nieruchomości współpracuje z DOSPON oraz Polską Federacją Rynku Nieruchomości przy tworzeniu i wdrażaniu Programu Edukacyjnego „Facility Manager PFRN”. Autorem całości opracowania jest Prezes Jot-Be Nieruchomości Marek Wasielewski. Powołujemy kolejną spółkę – Jot-Be Golf Estate, w celu realizacji projektu deweloperskiego Wille Golfowe. Przystępujemy do międzynarodowej Organizacji Biznesowej BNI - Grupa „Sokrates”.

W roku 2022 obchodzimy swoje 40-lecie i… nie zwalniamy tempa! Jubileuszowy rok rozpoczynamy kampanią outdoorową na rowerach miejskich we Wrocławiu, a we wrześniu spotykamy się na wyjątkowym balu, celebrując dotychczasowe sukcesy i planując kolejne lata działalności!

Kliknij, aby poznać historię naszego biura! [FILM]

PRACUJ Z NAMI!

Zostań agentem w Jot-Be


  JOT-BE NIERUCHOMOŚCI sp. z o.o.
  to  agencja nieruchomości we Wrocławiu.
  Jesteśmy dla Was od 40 lat!
  Piłsudskiego 8a,
  50-049 Wrocław
  NIP: 8971615381
  REGON: 932095140
  Poniedziałek-piątek
  9:00 - 17:00
  JOT-BE Nieruchomości 2024
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram