Dzielnice Wrocławia. Gdzie mieszka się najlepiej?

24.01.2023
10:41

Przy zakupie nieruchomości jednym z najważniejszych aspektów jest jej lokalizacja. Zanim rozpoczniemy poszukiwania należy zastanowić się, jaki styl życia prowadzimy i które obszary miasta spełniają wszystkie nasze wymagania. Wrocław ma do zaoferowania pięć dzielnic, z których każda cieszy się swoją niepowtarzalną atmosferą. Sprawdź, gdzie warto zamieszkać!

Stare Miasto – w centrum wydarzeń

Stare Miasto skupia w sobie życie Wrocławia. To tutaj znajdziesz najwięcej punktów handlowo-usługowych, najbogatszą ofertę kulturalną, placówki edukacyjne, jak również liczne przystanki komunikacji miejskiej. Wisienką na torcie jest całkiem spora liczba zielonych skwerów czy parków dostępnych w centrum Wrocławia. Minusy? Duży ruch samochodowy, a co za tym idzie – hałas, a także spora liczba turystów. Ceny nieruchomości na Starym Mieście są zwykle bardzo wysokie w porównaniu do nieco odleglejszych dzielnic i osiedli miasta.

Śródmieście i niebieskie tramwaje

To centralna lokalizacja Wrocławia, okalająca Stare Miasto. Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Sępolno, a także najstarsza część miasta – Ostrów Tumski, to osiedla, które wchodzą w ramy Śródmieścia. Każde z nich jest doskonale skomunikowane, jednocześnie zapewniając wygodę codziennego życia dzięki mnogości sklepów i punktów usługowych. To obszar, w którym znajdziemy zarówno zabytkowe kamienice, jak i nowe inwestycje tuż przy Odrze. Ceny nieruchomości są zróżnicowane i w dużej mierze zależne od stanu budynku, w którym się znajdują.

Krzyki – zielone południe miasta

Dużą popularnością wśród kupujących cieszy się południe Wrocławia. Prym wiedzie dzielnica Krzyki, która kusi dostępnością wielu terenów zielonych, w tym – Parku Południowego. Na Krzykach znajdziecie również popularny Sky Tower – najwyższy budynek w mieście. Oferta mieszkań jest niezwykle zróżnicowana i przystępna, bez względu na gusta czy zasobność portfela. Od oryginalnych kamienic na Przedmieściu Oławskim przez tzw. „wielką płytę” i kameralne wille na Gaju – tu każdy znajdzie coś dla siebie!

Rodzinna i rozsądna Fabryczna

Choć od wrocławskiego rynku dzieli ją ok. 30-minutowa podróż tramwajem, dzielnica Fabryczna to wybór dla rozważnych. Perfekcyjna równowaga między możliwościami jakie oferuje życie w mieście z dostępnością różnego rodzaju terenów zielonych, relatywnie tanimi nieruchomościami i wygodnym dojazdem do centrum. Znajdziesz tu Stadion Miejski, na którym odbywają się nie tylko mecze Śląska Wrocław, ale też koncerty czy imprezy sportowe. Dla pasjonatów historii polecamy wybrać się do Zamku w Leśnicy. Sprawdź, co kryje największa wrocławska dzielnica. Gwarantujemy, że warto!

Psie Pole – miasto w mieście

Dzielnica, która jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym była oddzielną miejscowością… - mowa oczywiście o Psim Polu. Choć nie jest to pierwszy wybór osób poszukujących nieruchomości dla siebie, często okazuje się, że bogata oferta nowych mieszkań dostępnych od ręki i wciąż jeszcze dość luźna zabudowa zyskują przy bliższym poznaniu. To jedyna dzielnica we Wrocławiu posiadająca swój własny rynek. Choć odległość od ścisłego centrum jest porównywalna, a nawet nieco większa niż z Fabrycznej, może okazać się, że klimat „miasta w mieście” idealnie trafi w Twój gust.


 

JOT-BE NIERUCHOMOŚCI sp. z o.o.
to  agencja nieruchomości we Wrocławiu.
Jesteśmy dla Was od 40 lat!
Piłsudskiego 8a,
50-049 Wrocław
NIP: 8971615381
REGON: 932095140
Poniedziałek-piątek
9:00 - 17:00
JOT-BE Nieruchomości 2023
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram