5 powodów, dla których warto zamieszkać we Wrocławiu

05.12.2022
10:37

Stolica Dolnego Śląska to jedno z najczęściej wybieranych miejsc do życia w Polsce. I nic w tym dziwnego! Wrocław zachwyca – nie tylko architekturą, ale również mnogością wydarzeń kulturalnych, nieskończonymi możliwościami rozwoju zawodowego czy udogodnieniami dla pieszych i rowerzystów. Poznaj nasze TOP5 powodów, dla których warto zamieszkać we Wrocławiu!

Rynek pracy nastawiony na innowacje

Wrocław to miasto otwarte na nowoczesne technologie i nowe pomysły. To tutaj swoje polskie oddziały ulokowały topowe korporacje międzynarodowe działające w sektorach takich jak IT, finanse czy HR. Swoje miejsce do rozwoju odnalazło tu również wiele start up’ów, które z dnia na dzień coraz szybciej się rozwijają. Szukasz pracy? Spokojnie, we Wrocławiu z pewnością uda Ci się znaleźć miejsce dla siebie.

Oryginalna architektura z nutką nowoczesności

Zachwycający rynek wybudowany jeszcze w średniowieczu czy jeden z najwyższych budynków w Polsce? We Wrocławiu każdy miłośnik architektury znajdzie coś dla siebie! Stolica Dolnego Śląska to gratka dla miłośników modernizmu – ten nurt najmocniej widoczny jest we wrocławskim krajobrazie ubranistycznym. Dodajmy do tego zabytkowe zabudowania Ostrowa Tumskiego i „osiedle wzorcowe” – WuWa, a uzyskamy oryginalną mieszankę budującą tożsamość naszego miasta.

Wrocław to również jedno z najwyżej ocenianych miast do życia w Polsce! Chcesz poznać oferty mieszkań i domów we Wrocławiu? – skorzystaj z naszej wyszukiwarki!

Prężnie rozwijający się ośrodek uniwersytecki

We Wrocławiu funkcjonuje 10 uczelni państwowych, a łączna liczba szkół wyższych to aż 29. Szacuje się, że liczba studentów we Wrocławiu to około 106 tys. osób, a najlepiej oceniane uczelnie to Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy i Uniwersytet Wrocławski. Absolwenci wrocławskich uczelni nie mają większych problemów ze znalezieniem zatrudnienia, a studencka energia wyczuwalna jest w mieście niemal na każdym kroku.

W rytmie eko

Mnogość ścieżek rowerowych, których z roku na rok przybywa, łatwość przemieszczania się pieszych oraz nowoczesna komunikacja miejska – Wrocław to, obok Warszawy, najlepiej przygotowane miasto na ekowyzwania przyszłości. Choć w mieście również są korki, a tramwaje nie są niezawodne, to możliwości, jakie mają wrocławianie są nieporównywalnie większe niż w innych miastach wojewódzkich.

Miasto, które nigdy nie śpi

Bez względu na to, czy preferujesz spacer w akompaniamencie wieczornych świateł miasta, imprezowanie do rana czy spokojne wyjście do teatru czy opery – Wrocław oferuje pełen wachlarz rozrywek, niemal 24 godziny na dobę! Z pewnością pozytywnie zaskoczy Cię liczba wydarzeń kulturalnych, jakie oferuje miasto. Nie czekaj, sprawdź, co możesz jeszcze odkryć!


 

JOT-BE NIERUCHOMOŚCI sp. z o.o.
to  agencja nieruchomości we Wrocławiu.
Jesteśmy dla Was od 40 lat!
Piłsudskiego 8a,
50-049 Wrocław
NIP: 8971615381
REGON: 932095140
Poniedziałek-piątek
9:00 - 17:00
JOT-BE Nieruchomości 2023
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram