Zadzwoń do nas! 71 346 30 70
Lisowice
5 490 000 zł

Wyślij znajomemu 
Opis
Nieruchomość położona w Lisowicach (Gmina Kostomłoty) obejmuje prawo własności działki o powierzchni około 3,5 ha w tym 1, 5 ha parku, porośniętej głównie przez starodrzew.

Zabudowana jest m.in. budynkiem dworu usytuowanym na wyspie. Wspomniana wyspa otoczona jest fosą z rozlewiskiem, zaopatrywana w wodę z czterech podziemnych źródeł. Woda z fosy wypływa do rowu wpadającego do rzeki Bystrzycy. W okresie wiosennym park porośnięty jest śnieżyczkami, co jest ewenementem w skali Europy.

Ponadto na działce posadowione są dwa budynki mieszkalne oraz ciąg budynków gospodarczych o długości ok. 130 m.

Cześć działki przeznaczona jest na potrzeby jej mieszkańców tj. m.in. ogród z sadem o powierzchni ok.0,20 ha oraz cześć wypoczynkową z basenem o wymiarach 6,6 na 12,5 metra. Wspomniany basen zadaszony dachem przesuwanym z podwójnego poliwęglanu o wysokości 3 metry nad lustrem wody. Dzięki zadaszeniu woda jest naturalnie podgrzewana, a kąpiele w basenie są możliwe od maja do końca września.

Nieruchomość położona jest przy drodze wiejskiej, od drogi odgradza ja mur o długości ok. 160 metrów oraz ciąg zabudowań. Pozostała cześć wydzielona jest ogrodzeniem panelowym z podmurówką, wzdłuż którego posadzone są dziś 12 letnie cisy.

Wyjście z budynku dworu (od strony podwórka) możliwe jest wyłącznie poprzez ceglany most położony nad fosą.

Pierwsze wzmianki na temat budynku pochodzą z XII wieku, był to wtedy drewniany gród stożkowy o funkcji obronnej, na fundamentach kamiennych. Budynek dworu przebudowany został w XIX w. w przez ówczesnych właścicieli i wyremontowany przez obecnych.

Wymiary zewnętrzne 30,3 na 9,5 metra, budynek dwukondygnacyjny, ze strychem użytkowym, częściowo podpiwniczony. Parter wykorzystywany jest jako cześć salonowa połączona poprzez hole z dużą kuchnią, jadalnią i częścią gospodarczą. Z mniejszego holu możliwe jest wyjście na taras wychodzący na wyspę od strony parku. Parter budynku dworu ma charakter amfiladowy.
Podłogi wyłożone są płytami granitowymi z ogrzewaniem podłogowym, pozostałe podłogi drewniane (oryginalny parkiet z tzw. dębu moczonego).

Na pierwsze piętro prowadzą stare schody drewniane. Na tę kondygnację składają się sypialnie oraz cześć wypoczynkowa. Liczba pokoi 8.

Ponadto na piętrze znajdują się dwie łazienki, garderoba oraz duży hol. Do wybranych pokoi podprowadzona jest instalacja wodno-kanalizacyjna, istnieje więc możliwość wyposażenia piętra w dodatkowe łazienki. Z tego poziomu możliwe jest wyjście na dwa tarasy – mniejszy, od strony wejścia do budynku oraz większy od strony parku, z którego rozpościera się piękny widok na park i Górę Ślężę. Wyjście na taras znajdujący się od strony parku możliwe jest poprzez sypialnię oraz poprzez pokój wypoczynkowy (są to dwa wyjścia).

Nowa instalacje w budynku to: instalacja grzewcza – pompa ciepła (produkcji szwedzkiej) połączona z termokominkiem i ogrzewaniem podłogowym, instalacja wod-kan, instalacja elektryczna (w tym siła). Termokominek znajdujący się w jadalni na parterze zabudowany jest stylowymi kaflami w kolorze biało - czerwonym, połączony z instalacją grzewczą ze względu na płaszcz wodny. Drugi kominek, znajdujący się w salonie, otwarty, zbudowany jest z marmuru.

Ponadto wymienione zostały okna na drewniane (producent: Bracia Nowaccy) oraz dachówka (niemiecka, historyzująca). Żyrandole w salonach, pokojach i holach kryształowe, zakupione w firmie Bohemia (obecnie kupiona przez firmę Swarowski). We wnętrzach znajduje się dużo antyków, ale także współczesne meble.

Na działce znajduje się przyłącze kanalizacji gminnej, ale właściciele korzystają z własnej oczyszczalni ekologicznej ścieków posadowionej na działce.

Dla nieruchomości, która jest wpisana do rejestru zabytków obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego umożliwiający jej zagospodarowanie w sposób alternatywny.


Zapraszamy na prezentację JOT-BE NIERUCHOMOŚCI
Michał Szczotkowski tel: 609 902 122 mail: mszczotkowski@jot-be.pl


Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
Parametry
Powierzchnia: 600 m2
Typ: Obiekt - sprzedaż
Rynek Wtórny
Powierzchnia działki 34 000 m2
Przeznaczenie (obiekt) Mieszkalne
Rodzaj budynku Dwór
Prąd Tak
Cena za m2 9 150 zł
Nr oferty 155/4112/OOS

Michał Szczotkowski

tel: 609-902-122 mszczotkowski@jot-be.pl

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY OFERTY

Imię i nazwisko
Twój adres e-mail
Telefon kontaktowy
Treść wiadomości
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia mi informacji w zakresie złożonego zapytania o ofertę. Szczegółowe dane na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się tutaj.
 
Polecane oferty